महोत्तरीमा आईतवार अज्ञात रोगले थप एकको मृत्यु, १२ मृतक संख्या पुग्यो

महोत्तरीमा आईतवार अज्ञात रोगले थप एकको मृत्यु, १२ मृतक संख्या पुग्यो

  • Post author:
  • Post category:देश
  • Post comments:0 Comments

महोत्तरी को भङ्गाहा र बर्दिवास नगरपालिका जोडिएको बस्तीमा अज्ञात रोगले १२ मृतक संख्या पुग्यो । बर्दिवास शनिवार वडा नम्बर १२ स्थित इटाभटामा काम गर्ने भारतीय ५५ वर्षीय मोतिलाल प्रजापतिको शनिवार साँझ र आज भँगहा नगरपालिका ७ का रुपनरायण सिँह दनुवारको आज विहानको बेला मृत्यु भएको हो । यस्तै भङ्गाहा वडा नम्बर ६ जमुनियाँका ४८ वर्षीय पलट साहको पनि शनिबार मृत्यु भएपछि मृतकको संख्या १२ पुगेको हो। बर्दिवास वडा नम्बर १२ मेघरोल र भङ्गाहा वडा नम्बर ७ मेघनाथ गोरहन्नामा गत मंगलबारदेखि शुक्रबारसम्म आठ जनाको मृत्यु भइसकेको छ ।बर्दिवास १२ का चार, भङ्गाहा–७ का छ र भङ्गाहा–६ का एक गरी जम्मा १२ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ।

तीनै वडाका बस्तीलाई एकअर्कासँग जोडिएका छन । भङ्गाहा नगरपालिकाका प्रमुख सञ्जिवकुमार साहले घरेलु मदिराको सेवनले ती स्थानीयको मृत्यु हुनसक्ने प्रारम्भिक अनुमान गरिएको जानकारी साझा गरेको हुन ।
बर्दिवास नगरपालिकाका प्रमुख विदुरकुमार कार्कीले मृत्युको कारण शवपरिक्षण जाँचको रिपोर्ट आएपछि मात्र विश्वास गर्न सकिने जानकारी उपल्बध गराएको हुन ।

तीनै वडाका बस्तीलाई एकअर्कासँग जोडिएका छन । भङ्गाहा नगरपालिकाका प्रमुख सञ्जिवकुमार साहले घरेलु मदिराको सेवनले ती स्थानीयको मृत्यु हुनसक्ने प्रारम्भिक अनुमान गरिएको जानकारी साझा गरेको हुन ।
बर्दिवास नगरपालिकाका प्रमुख विदुरकुमार कार्कीले मृत्युको कारण शवपरिक्षण जाँचको रिपोर्ट आएपछि मात्र विश्वास गर्न सकिने जानकारी उपल्बध गराएको हुन ।

स्वास्थ्य सेवा विभाग, इपिडिमियोलोजी तथा रोग नियन्त्रण महाशाखाबाट आज डाक्टर अमृत पोखरेल तथा विश्व स्वास्थ्य सङ्गठनका डाक्टर सुदिपा खड्का र जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय महोत्तरीको टोली यी बस्तीमा पुगेको छ। टोलीले बिरामीको लक्षणबारे पाएको जानकारी र अन्य पक्षबाट समेत अनुसन्धान गरिरहेको पोखरेलले बताए।
मृतकमध्ये सिकेन्द्र सिंह र सुकदेव सिताई महराको शव परीक्षण गरिएको छ। परीक्षण रिपोर्ट आएपछि मृत्युको कारणबारे यकिन हुने जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रमुख तथा प्रहरी उपरीक्षक श्यामकृष्ण अधिकारीले बताए। यसैबीच जिल्ला प्रहरी कार्यालयले मृतकमध्ये दुईको कोभिड–१९ सङ्क्रमण हो र होइन यकिन गर्न स्वाब सङ्कलन गरी पिसिआर परीक्षणका लागि प्रयोगशाला पठाइएको जनाएको छ।
थारु, मुसहर, चमार, बाँतर सर्दारसहितका जनजाति र दलित समुदायको सघन बसोबास ती बस्तीमा रहेको छ।
मेघनाथ गोरहन्नामा एक साता पहिलेमात्र सीतापुर, औरही र जमुनियाँ प्रहरी चौकीको संयुक्त गस्तीले १६ हजार लिटरभन्दा बढी मदिरा बनाउने कच्चा पदार्थ र चारवटा भट्टी नष्ट गरेको थियो।

Leave a Reply